Privaatsuspoliitika

Täname, et tunned huvi meie ettevõtte vastu! Tahame, et saaksid kindel olla, et sinu isikuandmed on meie veebilehte külastades kaitstud. Eelkõige järgime selle tagamiseks Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmääruse uusi nõudeid.

Veebilehel vatson.ee (edaspidi veebileht) on sinu andmete vastutav töötleja Vatson OÜ. Rohkem teavet vastutava töötleja kohta leiad avades lingi vatson.ee/kontakt.

Suhtume sinu andmete kaitsmisesse väga tõsiselt. Isikuandmed on mis tahes andmed (näiteks nimi, aadress või e-posti aadress), mis viitavad tuvastatud või tuvastatavale füüsilisele isikule. Kui külastad meie veebilehte, kogume sinu kohta isikuandmeid, mida töötleme kohaldatavate andmekaitseseaduste alusel. Me ei avalda ega edasta neid ilma sinu volituseta kolmandatele isikutele.

Hoiustame sinu andmeid ainult nii kaua, kui see on vajalik meie veebilehe ja sellega seotud teenuste pakkumiseks või andmete hoiustamisega seotud seadusjärgsete kohustuste täitmiseks. Selle privaatsuspoliitika eesmärk on tutvustada sulle andmeid, mida sinu kohta meie veebilehte külastades kogume, ja viise, kuidas neid kasutame.

Andmed, mida oma veebilehe külastajate kohta töötleme

Kui kasutad meie veebilehte ainult informatiivseteks otstarveteks ehk ilma end registreerimata ja muid andmeid edastamata, töötleme ainult neid isikuandmeid, mida sinu brauser meie serverisse edastab. Kui soovid meie veebilehte sirvida, kogume järgnevalt loetletud andmeid, mis on vajalikud veebilehe kuvamiseks tehnilistel põhjustel ning selle stabiilsuse ja turvalisuse tagamiseks [töötlemise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f)]:

  • IP-aadress; 
  • külastuse kuupäev ja kellaaeg; 
  • ajavööndi erinevus Greenwichi ajast;
  • päringu sisu (konkreetne lehekülg); 
  • juurdepääsu staatuse/HTTP staatuse kood; 
  • iga kord edastatud andmete maht; 
  • veebileht, millelt päring esitatakse; 
  • brauser; 
  • operatsioonisüsteem ja selle liides; 
  • brauseri tarkvara keel ja versioon. 

Neid andmeid hoiustatakse 7 päeva ja kustutatakse seejärel automaatselt.

Küpsiste kasutamine

Kasutame isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 (1) (f) alusel oma veebilehel küpsiseid, et oma veebilehte paremaks muuta. Küpsised on väikesed tekstifailid, mille sinu brauser automaatselt loob ja mis paigaldatakse meie veebilehe külastamisel sinu seadmesse (nt sülearvutisse, tahvelarvutisse, nutitelefoni). Küpsises salvestatakse just selle konkreetse seadmega seotud teave. See ei tähenda aga, et meil oleks võimalik sinu isikut tuvastada. Küpsiste eesmärk on muuta meie teenuste kasutamine sinu jaoks meeldivamaks – näiteks võimaldavad seansi küpsiseid meil tuvastada, et oled meie teatud lehekülgi juba külastanud. Sellised küpsised kustutatakse automaatselt pärast meie veebilehelt lahkumist. 

Kasutamise mugavamaks muutmiseks kasutame ka ajutisi küpsiseid, mis paigaldatakse sinu seadmesse teatud kindlaks ajaks. Kui külastad meie veebilehte meie teenuste kasutamiseks uuesti, on meil võimalik ära tunda, et oled meie veebilehel varem käinud ning mida oled juba sisestanud ja valinud, et sa ei peaks samu asju iga kord uuesti sisestama.

Lisaks kasutame küpsiseid, mille abil salvestame ja koostame statistikat meie veebilehe kasutamise kohta, et muuta oma teenuseid seeläbi paremaks ja kuvada just sulle suunatud teavet. Need küpsised võimaldavad meil ära tunda külastajaid, kes on meie veebilehel varem käinud. Sellised küpsised kustutatakse automaatselt pärast teatud kindlat aega.  

Enamus brausereid nõustub küpsiste kasutamisega automaatselt. Sul on aga võimalik muuta oma brauseri seadistusi nii, et sinu seadmesse ei paigaldatakse ühtegi küpsist või enne paigaldamist esitatakse selle kohta teade. Küpsiste täielik keelamine võib aga põhjustada olukorra, kus sul ei ole meie veebilehe pakutavaid funktsioone võimalik täies ulatuses kasutada.

Google (Universal) Analytics 

See veebileht kasutab veebianalüüsiteenust Google (Universal) Analytics, mida pakub Google Inc., registreeritud asukohaga aadressil 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Kasutame Google (Universal) Analytics teenust, et analüüsida ja parandada pidevalt oma veebilehe kasutamist. Selle tulemusel saadud statistika võimaldab meil oma teenuseid paremaks ja sinu kui kasutaja jaoks huvitavamaks muuta. Erandjuhtude puhuks, kui edastame isikuandmeid USAsse, anname teada, et Google on liitunud ELi-USA andmekaitseraamistikuga Privacy Shield, https://www.privacyshield.gov/EU-US-Framework. Google (Universal) Analytics teenuse kasutamise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f).

Google (Universal) Analytics kasutab tehnikaid, näiteks küpsiseid ehk sinu arvutisse paigaldatavaid tekstifaile, mis võimaldavad analüüsida, kuidas seda veebilehte kasutad. Teave meie veebilehe kasutamise kohta edastatakse enamasti Google’i USAs asuvasse serverisse ja hoiustatakse seal. Kui sinu IP-aadress aga sellel veebilehel anonüümseks muudetakse, lühendatakse see enne Euroopa Liidu liikmesriikide või teiste Euroopa Majanduspiirkonna lepingu allkirjastanud riikide vahel edastamist. Vaid erandjuhtudel saadetakse terve IP-aadress Google’i USA serverisse ja lühendatakse seal. Sinu brauseri poolt Google Analytics teenuse raames saadetud anonüümseks muudetud IP-aadressi ei ühendata teiste Google’i kogutud andmetega. 

Lisaks saad keelata küpsise poolt selle veebilehe kasutamise kohta koostatud andmete (sealhulgas sinu IP-aadressi) kogumise ja edastamise Google’ile ning nende andmete töötlemise Google’i poolt laadides alla ja paigaldades veebibrauseri plugina, mis on saadaval aadressil http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en.

Samuti võid sellel veebilehel olevate andmete edasise kogumise keelamiseks Google Analytics teenuse poolt avada lingi. Sellisel juhul paigaldatakse sinu lõppseadmesse keelav opt-out küpsis. Küpsiste kustutamisel avada uuesti link. 

Google Tag Manager

Kasutame sellel veebisaidil teenust Google Tag Manager, mida pakub Google Inc. ja mis võimaldab ettevõtetel hallata liidese kaudu oma veebilehe märgiseid. Google Tag Manager ei kasuta küpsiseid ega kogu isikuandmeid, vaid võimaldab teiste märgiste kasutamist, mis võivad aga omakorda andmeid koguda. Google Tag Manager teenusel ei ole aga nendele andmetele juurdepääsu. Kui seade domeeni või küpsiste tasemel deaktiveeritakse, jääb see teenus Google Tag Manageri kasutatavate jälgimismärgiste jaoks alles.

Google DoubleClick

Google DoubleClick on Google Inc. pakutav teenus, mis kasutab küpsiseid sulle huvipakkuvate reklaamide näitamiseks. Teenuse kasutamise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f).

Näiteks koguvad küpsised andmeid selle kohta, millised meie tooted sulle huvi pakuvad. Selle alusel saame sulle ka kolmandate isikute veebilehtedel kuvada pakkumisi, mis sinu eelnevast kasutuskäitumisest lähtuvalt sinu huvidele vastavad. Kasutuskäitumise kogumine ja hindamine on anonüümne ning ei võimalda meil sind tuvastada. Eelkõige ei ühendata seda teavet sinu isikuandmetega.

See küpsis kustutatakse automaatselt 30 päeva möödumisel. 

Huvipakkuvate reklaamide kuvamise seadeid on võimalik muuta Google’i reklaamide seadete alt. Rohkem teavet selle kohta leiad aadressilt https://www.google.com/settings/ads/onweb.

Rohkem teavet reklaamimise ja Google’i andmekaitsesätete kohta on esitatud Google’i andmekaitsepoliitikas ja Google’i kasutustingimustes aadressil http://www.google.com/policies/technologies/ads/.


Google AdWords

Kasutame Google AdWords teenust ja pöördumise jälgimist, et mõõta konkreetsete reklaamide, pakkumiste ja funktsioonide tõhusust. Selleks paigaldatakse Google’i reklaamide avamisel sinu seadmesse küpsis. Selle eesmärk ei ole sinu tuvastamine, vaid see võimaldab meil määrata, kas tuled vastava pakkumise veebilehele küpsise 30-päevase kehtivusaja jooksul tagasi.

Igale AdWordsi kliendile määratakse erinev küpsis. Seega ei ole AdWordsi klientidel võimalik küpsiseid veebilehe kaudu jälgida. Pöördumise küpsise kaudu saadud andmeid kasutatakse AdWordsi nende klientide kohta pöördumisstatistika koostamiseks, kes pöördumise jälgimise võimaldanud on. Selle abil saame teada nende kasutajate arvu, kes vajutasid reklaamile ja suunati pöördumise jälgimise märgisega veebilehele. 

Google’i pöördumise küpsise püsivalt välja lülitamiseks muuda oma brauseri tarkvara seadistusi. 

Teenuse kasutamise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f). 

Rohkem teavet Google’i andmekaitsekohta saad aadressilt http://www.google.com/intl/de/policies/privacy  ja https://services.google.com/sitestats/en.html. Samuti võid külastada Network Advertising Initiative’i (NAI) veebilehte aadressil http://www.networkadvertising.org. Google on liitunud ELi-USA andmekaitseraamistikuga Privacy Shield, https://www.privacyshield.gov/EU-US-Framework.

Google Maps

Kasutame sellel veebilehel Google Mapsi teenuseid. Selle abil on meil võimalik kuvada otse oma veebilehel interaktiivseid kaarte ja võimaldada kaardi funktsiooni kasutamist. Teenuse kasutamise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f).

Google Maps funktsiooni kasutamiseks peame salvestama sinu IP-aadressi. Meie veebilehte külastades saab Google teabe, et oled avanud meie veebilehel vastava lehekülje. See toimub olenemata sellest, kas oled oma Google’i kontosse sisse logitud või sul sellist kontot ei ole. Kui oled Google’i kaudu sisse loginud, seostatakse need andmed otse sinu kontoga. Kui sa ei taha, et andmeid sinu Google’i profiiliga seostatakse, pead enne vastava nupu aktiveerimist kontolt välja logima. Google salvestab need andmed sinu profiilina ning kasutab reklaamimiseks, turu-uuringuteks ja/või oma veebilehe nõudlusel põhinevaks kujundamiseks. Sul on õigus olla sellise kasutajaprofiili koostamise vastu. Selleks võta ühendust otse Google’iga. 

Rohkem teavet Google’i kogutavate ja töödeldavate andmete eesmärgi ja ulatuse kohta on saadaval Google’i andmekaitsepoliitikatest. Neis on esitatud rohkem teavet sinu vastavate õiguste kohta ja seadistamise pakutavate võimaluste kohta oma privaatsuse kaitsmiseks: http://www.google.de/intl&de/polies.privacy. Google töötleb sinu isikuandmeid ka USAs ja on liitunud ELi-USA andmekaitseraamistikuga Privacy Shield, https://www.privacyshield.gov/EU-US-Framework.

Õiguste jõustamine

Oma või kolmandate isikute õiguste jõustumiseks või kaitsmiseks võime andmeid edastada õiguste omajatele, konsultantidele ja vastutavatele asutustele.

Ettevõttevälised andmetöötluspakkujad 

Kasutame teenusepakkujaid, kes toetavaid meid teenuste pakkumisel. Need teenusepakkujad töötlevad sinu andmeid meie nimel, meie juhiste alusel ja meie järelevalve all ainult selles privaatsuspoliitikas sätestatud eesmärkidel. Need teenusepakkujaid võivad asuda ka väljaspool ELi (nt Google Irelandi teenus G Suite). Rakendame kõiki vajalikke meetmeid, et tagada sinu esitatud andmete asjakohane kaitse lähtuvalt Euroopa Liidu andmekaitseseaduste nõuetest. Kui edastame sinu andmeid väljapoole EMP piirkonda, tagame nende piisaval tasemel kaitse asjakohaste garantiide kaudu, näiteks Euroopa Komisjoni nn isikuandmete kaitse standardklauslite, ELi adekvaatsuse määruse või ELi-USA andmekaitseraamistiku Privacy Shield kaudu.

Andmeturve

Kasutame sinu isikuandmete kaitsmiseks väärkasutamise, kaotamise, hävitamise või volitamata juurdepääsu eest tehnilisi ja organisatoorseid turvameetmeid, mis on tehniliselt kõige kõrgemal võimalikul tasemel.

Sinu õigused ja kontaktandmed

Üldised õigused

Sul on õigus tutvuda sinu kohta hoiustatavate andmetega ning lasta need endale edastada tavapärases ja masinloetavas formaadis. Lisaks võid sa õigustatud juhtudel nõuda oma andmete kustutamist, parandamist või töötlemise piiramist. Kui sinu isikuandmeid edastatakse riiki, mis asub väljaspool ELi ega taga nõutud tasemel kaitset, on sul õigus nõuda koopiat lepingust või muust garantiist, mille alusel tagatakse sinu isikuandmete nõutud tasemel kaitse. 

Õigus töötlemise vastu olla 

Lisaks on sul õigustatud juhtudel õigus olla oma isikuandmete töötlemise vastu, kui töötleme sinu isikuandmeid oma õigustatud huvide alusel [ehk juhul, kui töötlemise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6 (1) (f)]. 

See kehtib eelkõige sinu andmete töötlemisele analüüsimise ja turustamise eesmärkidel Google AdWords, Google DoubleClick ja Google (Universal) Analytics teenuste kasutamisel ning oma huvidel põhineva uuriskirja saamiseks.

Nõusoleku tagasivõtmine

Kui oled nõustud oma isikuandmete töötlemisega meie veebilehe ja sellega seotud teenuste kasutamiseks, võid selle nõusoleku igal ajal edasiulatuvalt tagasi võtta.

Kontaktandmed

Nende õiguste kasutamiseks võta ühendust meie andmekaitseametnikuga eelnevalt esitatud aadressil.

Samuti võid mis tahes küsimuste korral võtta ühendust meie eest vastutava andmekaitseasutusega: Andmekaitse inspektsiooniga.

Andmekaitsedeklaratsioon kehtib alates: 1.01.2023